تعمیرات ضبط خودرو

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت تعمیرات ضبط خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

 • نصب اپلکیشن رخش

  به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

 • انتخاب تعمیرگاه

  در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

 • رزو آنلاین نوبت تعمیر

  آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

خدمات تعمیر ضبط خودرو

از پرهیجان‌ترین و محبوب‌ترین تجهیزات اتومبیل، ضبط خودرو است که میزان کیفیت پخش صدای آن، نه تنها برای شخص راننده بلکه برای سرنشینان در طول رانندگی و مسافرت دارای اهمیت زیادی است. به صورت کلی می‌توان گفت که سه عامل مهم، سبب ایجاد مشکل در سیستم صوتی ماشین می‌شود. استهلاک اولین دلیل بوده که تمامی مشکلات مربوط به آن اجتناب ناپذیر است. دومین دلیل را می‌توان قطعاتی دانست که به صورت کامل با تولید صدا با کیفیت عالی از هماهنگی لازم برخوردار نیستند و آخرین دلیل که بسیار رایج است، عدم نصب صحیح و درست ضبط خودرو است.در صورتی‌که یکی از دلایل ذکر شده، اتفاق افتاد، بخش مهمی از مشکلات صورتی ماشین آشکار می‌شود که بعضی از این مشکلات به رادیو ارتباط دارد و برخی دیگر در ارتباط با یکدیگر خواهند بود.

تعمیرات ضبط خودرو
زمانی که رانندگان جهت تعمیر ضبط ماشین خود مراجعه می‌نمایند، انواع ایرادات را برای ضبط خود ذکر می‌نمایند که مهمترین آن‌ها عبارت است از:

 • گیر کردن سی دی درون ضبط‌عدم جلو و عقب رفتن موسیقی‌عدم خوانده شدن فلش در ضبط
 • وجود خش خش در صدای پخش شده‌عدم خواندن سی دی و حتی دی وی دی‌عدم کیفیت لازم در صدا
 • خاموش شدن اتفاقی دستگاه ضبط
 • عیب‌یابی ضبط و همچنین تعمیر اتصالی دستگاه
 • رفتن تصویر بر روی صفحه وعدم نمایش آن
 • شکسته شدن صفحه نمایش
 • بخش USB ضبط خودرو شکسته شده
 • وجود ایراد در ضبط بلوتوث دار
خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعمیرات تخصصی انواع ضبط ماشین

از آن هنگامی که اتومبیل وارد زندگی بشر شد و مورد استقبال افراد قرار گرفت، قابلیت‌ها و امکانات متعددی در طول زمان و با پیشرفت تکنولوژی به آن اضافه شد. از جمله ساده و معمولی‌ترین امکانات هر خودرو، ضبط آن است که در طول رانندگی و مسافرت به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضبط‌های ماشین مانند سایر قطعات و تجهیزات وسایل نقلیه دارای انواع گوناگونی است. نمونه‌های قدیمی این محصول اغلب مخصوص نوار کاست بوده و برخی از امواج رادیویی را دریافت می‌کرده‌اند. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی ضبط‌های دیگری اعم از CD خور جایگزین سایر مدل‌ها از جمله نوار کاست شدند و به مرور زمان USB فلش وارد بازار ضبط خودرو شد که به دلیل قابلیت‌های ویژه مورد استقبال قرار گرفت. استفاده از ضبط‌های فلش خور این امکان را برای افراد فراهم کرد تا بتوانند تعداد زیادی از آهنگ‌های مورد علاقه خود را همراه داشته باشند و از مشکلات مربوط به سایر ضبط‌های قدیمی رها شوند.
ضبط خودرو را می‌توان از جمله لوازم الکترونیکی دانست که از اجزای گوناگونی تشکیل شده است. مانیتور جهت نمایش اطلاعات دریافت شده از موسیقی و همچنین فرکانس رادیو و… استفاده می‌شود. آمیلی فایر که اجزای دیگر آن است، جهت تقویت کردن سیگنال‌های صوتی و دریافتی استفاده می‌گردد.
در بسیاری از مواقع ممکن است که ضبط ماشین دچار مشکل شود و نتواند به درستی کار کند. دلیل اصلی این امر آن است که منابع اصلی قدرت و قسمت‌هایی که جریان صدا از آن رد می‌شوند، با اختلال و مشکلات جدی روبرو شده‌اند. در صورتی که در سیستم سیم کشی، قطعی و یا سایر مشکلات وجود داشته باشد، بدون شک سیستم صوتی خودرو کارکرد مناسب خود را از دست خواهد داد.

تعمیرات ضبط خودرو
از دیگر علت‌های‌ عدم کار کردن ضبط ماشین، وجود مشکلات متعدد در اتصال به زمین است که در این شرایط، ضبط خودرو نمی‌تواند از فیوز مورد نظر جهت روشن شدن استفاده نماید و همچنین رادیو در فاصله‌های زمانی، به صورت نامنظم کار می‌کند و دچار قطع و وصلی می‌شود. در بسیاری از مواقع دیده شده که در این شرایط، ضبط ماشین به صورت طبیعی خاموش و یا روشن نشده است، اما با عبور از یک برآمدگی در خیابان، به صورت ناگهانی ضبط شروع به کارکردن کرده است. در برخی از مواقع برای افراد این سوال مطرح است که چرا رادیو فعالیت ندارد؟ برای رفع این مشکل ابتدا باید جهت صحت کارکرد، فیوز را با استفاده از یک مولتی متر مورد بررسی قرار دهید. قبل از بررسی حتما از خاموش بودن سیستم مطمئن شوید و پس از آن قسمت فلزی فیوز را با کمک مولتی متر لمس نمایید و سپس مشاهده کنید که آیا بر روی مولتی متر اطلاعاتی ثبت شده است یا نه. در صورتی که مولتی متر اطلاعاتی را نمایش دهد به معنای سالم بودن فیوز است و در غیر این صورت فیوز دارای مشکل بوده و حتما در اولین فرصت نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. علاوه‌بر این جهت بررسی مشکلات سیم کشی و سایر مسائل مربوط به اتصال زمین از مولتی متر استفاده نمایید از ثبات وضعیت موجود آگاه و مطمئن شوید.
برای تعمیر تخصصی انواع ضبط ماشین باید ابتدا علت اصلی قطعی را پیدا کرد و سپس نسبت به رفع و تعمیر آن اقدام کرد. قطعی در دستگاه‌هایی که تازه نصب و راه اندازی شده‌اند دلایل بسیاری دارد که مهمترین علت آن این است که آمیلی فایر دستگاه مورد نظر به شکل Protection سوئیچ شده که در این شرایط، ضبط ماشین قابلیت دریافت برق ۱۲ ولت را ندارد.
برای رفع این مشکل باید پاور را با استفاده از ولت متر چک و بررسی کرده تا از ولتاژ دستگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنید. در صورتی‌که ولت متر عدد ۱۲ را نمایش داد، به معنای آن است که سیستم مشکلی ندارد و در غیر اینصورت، حتما باید قطعه را عوض نمایید؛ زیرا احتمال سوخته شدن فیوز وجود دارد. توجه داشته باشید که قبل از تعویض فیوز، میزان آب باتری ماشین را نیز بررسی نمایید؛ چرا‌که امکان دارد به علت تمام شدن آب باتری، سیستم عملکرد درستی را از خود نشان ندهد.
شنیدن صدای ناخواسته در سیستم صوتی ماشین از دیگر نشانه‌های تعمیر ضبط خودرو است که به تعمیرات تخصصی نیاز دارد. جهت رفع این صدا که ناشی از انواع لوازم جانبی است، ابتدا خازن دو قطبی کوچک را مابین سیم برق تولید کننده لوازم جانبی و زمین بیفزایید. در نهایت خازن موج قدرت را جذب می‌کند و از هدایت آن‌ها به سیستم صوتی ماشین خود‌داری می‌کند.

 

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ، تعمیرات مکانیک خودرو ،  تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر خدمات می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

مشکلات رایج در ضبط ماشین

تمامی ضبط‌های وسایل نقلیه با هر نوع کیفیتی اعم از مرغوب‌ترین و متوسط ترین، به دلیل استفاده طولانی مدت دچار خرابی و آسیب‌های بسیاری می‌شوند. مشکلات ایجاد شده در ضبط‌های خودرو عوامل متفاوتی دارند که در صورت مشاهده هر کدام باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر و یا تعویض برخی از قطعات آن اقدام کنید.

 • عدم روشن شدن ضبط خودرو
 • خاموش شدن ناگهانی در حین کار
 • وجود اختلال در عملکرد سیستم عامل ضبط ماشین‌عدم ارائه دادن صدای خروجی توسط ضبط

  علاوه‌بر موارد ذکر شده، دلایل بسیاری سبب بروز این مشکلات می‌شود که از مهمترین آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

تعمیرات ضبط خودرو

 • استفاده از تجهیزات و قطعات بی‌کیفیت
  از جمله رایج‌ترین و مهمترین دلایل خرابی ضبط ماشین، خرید و قرار دادن انواع قطعات غیر اصل و بی‌کیفیت به خصوص از نوع چینی است که پس از گذشت زمان و استفاده مکرر، دچار مشکلات و خرابی‌های بسیاری می‌شود. استفاده از قطعات مرغوب و با‌کیفیت عالی، برای ضبط خودرو از بهترین راه حل‌ها محسوب می‌شود.
 • هماهنگ نبودن قسمت‌های گوناگون سیستم
  دلیل دیگر خرابی در سیستم‌ها، استفاده از انواع قطعات ناهماهنگ با سیستم خودرو است که نتیجه آن تولید صدایی با کیفیت پایین است.
 • عدم نصب صحیح سیستم
  نصب اشتباه سیستم از جمله دلایلی است که اتفاق افتادن آن بسیار رایج و طبیعی است. بهترین راه جهت جلوگیری از مشکلات پخش صدای ضبط ماشین، خرید انواع قطعات درجه یک و مرغوب برای ضبط خودرو است. با این وجود هر نوع سیستمی تمامی این مشکلات و خرابی‌ها را تجربه خواهد کرد.
خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعمیر انواع ضبط خودرو (انواع برندها)

ضبط خودرو از جهت مشخصات ظاهری مانند رنگ، طرح و مدل، ابعاد، نوع برند، کیفیت و… دارای انواع مختلفی است که تمامی آن‌ها به مرور زمان و با استفاده فراوان دچار آسیب‌های جزئی و کلی می‌شوند. امروزه در کشور ایران مراکز بسیاری زیادی به صورت تخصصی در حوزه تعمیر انواع ضبط خودرو در برند‌های مختلف که ساخت کشور‌های گوناگون از جمله چین، ژاپن، اروپا و… است، فعالیت می‌کنند.

تعمیرات ضبط ماشین
تعمیر تمامی این ضبط‌ها با تجهیزات مدرن و قطعات درجه یک توسط افراد ماهر و با‌تجربه صورت می‌گیرد. همانطور که می‌دانید مانیتور، ضبط و رادیو خودرو مانند دیگر وسایل الکترونیکی و برقی با مشکلات و آسیب‌های گوناگونی روبرو می‌شوند که نتیجه آن‌عدم عملکرد صحیح و از کار افتادن آن است.
تمامی این مشکلات در دو دسته‌بندی نرم افزاری و سخت افزاری قرار می‌گیرد که به دلایل متعددی ایجاد می‌شوند. از جمله مشکلات نرم افزاری می‌توان به هنگ کردن، خاموش شدن دستگاه، خرابی تاج ال سی دی، مشکل در کارکرد دستگاه و… اشاره کرد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعمیرات ضبط خودرو خود را به چه کسی بسپاریم؟

زمانی که برای ضبط و مانیتور خودرو مشکلاتی رخ می‌دهد، بسیاری از دارندگان خودرو تصمیم دارند تا ضبط ماشین خود را تعویض نمایند و همچنین برخی دیگر از افراد قصد تصمیم به تعمیر مانیتور و ضبط می‌گیرند.

تعمیرات ضبط ماشین
ما به تمامی رانندگان توصیه می‌کنیم تا اگر ضبط و مانیتور ماشین شما دچار مشکل جدی شد و از نوع قدیمی بود و تعداد دفعات زیادی آن را تعمیر کرده‌اید، این بار آن را تعویض نمایید؛ زیرا دیگر تعمیر آن فایده‌ای ندارد. شما برای تعویض و تعمیر ضبط خودرو خود حتما به افراد متخصص که در این زمینه از مهارت، تجربه و دانش لازم برخوردار هستند، مراجعه نمایید و در صورتی که خودتان تجربه و علم کافی ندارید، نسبت به تعمیر آن اقدام نکنید؛ زیرا سبب وارد شدن آسیب‌های بیشتر به ضبط و مانیتور می‌شود که نتیجه آن پرداخت هزینه‌های بیشتر جهت تعمیر و حتی تعویض کلی دستگاه خواهد بود.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

نظرات مشتریان

مقالات مرتبط