تعویض روغنی و آپاراتی

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت تعویض روغنی و آپاراتی خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

  • نصب اپلکیشن رخش

    به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

  • انتخاب تعمیرگاه

    در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

  • رزو آنلاین نوبت تعمیر

    آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه
اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

خدمات تعویض روغنی و آپاراتی

از جمله مشاغلی که امروزه به صورت گسترده در حال پیشرفت است و در حوزه خودرو فعالیت دارد، شغل تعویض روغنی و آپاراتی است. تعویض روغن، خود شامل مراحل مختلفی بوده که جهت افزایش طول عمر موتور خودرو و سایر قطعات و کارکرد بهتر انجام می‌شود.خدمات تعویض روغنی شامل تعویض روغن ترمز و هیدرولیک ، تعویض روغن موتور و گیربکس  است و خدمات آپاراتی لاستیک شامل تنظیم باد ، پنچرگیری لاستیک ، ترمیم پارگی لاستیک ، تعویض رینگ و لاستیک ، ترمیم شکستگی رینگ چرخ ، تزریق نیتروژن ، اندازه گیری میزان آلاینده گازهای خروجی می باشد .

تعویض روغنی ترمز و آپاراتی

در سال‌های اخیر افراد متخصص در این حوزه اقدام به راه‌اندازی دوره‌های آموزشی جهت آموزش تعویض روغنی و آپاراتی نموده‌اند که سبب شده است سایر افراد با این فعالیت آشنا شوند و مشاغل جدیدی را برای خود راه‌اندازی نمایند.برای انتخاب و هماهنگی با تعمیرگاه موردنظر می توانید از طریق اپلیکیشن رخش اقدام نمایید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

چرا تعویض روغن خودرو مهم است؟

از جمله مهمترین و ضروری‌ترین کار‌هایی که تمامی رانندگان خودرو‌ها می‌بایست به آن توجه داشته و آن را انجام دهند، تعویض روغن موتور خودرو است. امکان دارد در برخی از مواقع قطعات مختلف خودرو برای تعمیر و حتی تعویض به زمان زیادی نیاز داشته باشند و این در صورتی است که افراد باید همیشه نسبت به تعویض روغن موتور خود اقدام نمایند.خوب است بدانید که وظیفه اصلی و مهم روغن موتور خودرو، روان‌سازی و همچنین جلوگیری از اصطکاک اجزای متحرک موتور و مانع از فرسودگی است که البته با تعویض روغن موتور، صدای فعالیت خودرو نیز بهبود یافته و تغییر می‌کند.

علاوه‌بر این خوب است بدانید که روغن موتور، سبب شده تا موتور از گرمای بیش از اندازه و خوردگی محافظت شود و همچنین سایش انواع قطعات سایشی را نیز کم کند و اثرات انواع محصولات مضر که ناشی از احتراق ناقص سوخت است را خنثی می‌نماید. دلیل اصلی تعویض روغن موتور، از دست دادن خواص مفید این روغن در زمان فعالیت موتور خودرو است که باید در هر دوره و با توجه به میزان کارکرد خودرو نسبت به تعویض آن اقدام کرد.بهترین زمان برای تعویض روغن موتور ماشین هر سه ماه یکبار و یا می‌توان گفت هر ۵۰۰۰ کیلومتر است که این مورد باید مورد توجه تمامی رانندگان جهت حفظ سلامت خودرو آن‌ها قرار بگیرد.

تعویض روغنی ترمز و آپاراتی

همانطور که انسان برای ادامه حیات به خود نیاز دارد، ماشین نیز برای عملکرد خود نیازمند روغن سالم است. از دیگر دلایلی که سبب اهمیت تعویض روغن می‌شود، کمک به سایر قطعات خودرو جهت کارکرد مؤثر خود، کاهش احتمال جمع شدن کربن بر روی موتور، محافظت از موتور و… است.از جمله مشکلاتی که برای تمامی اتومبیل‌ها وجود دارد، گرمای حاصل از کار موتور بوده که روغن با پخش کردن گرما از بخش محفظه احتراق مانه از گرم شدن بیش از اندازه موتور می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که تعویض به‌موقع روغن موتور تاثیر بسیاری در صرفه جویی هزینه صاحبان خودرو داشته و سبب شده است تا موتور خودرو منظم‌تر کار کند.

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ،تعمیرات مکانیک خودرو ،  تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

هزینه تعویض روغنی چقدر است؟

از جمله مباحث مهمی که در زمان تعویض روغن موتور مورد توجه افراد قرار می‌گیرد، هزینه آن است. در سال جاری هزینه تعویض روغن موتور خودرو‌ها نسبت به سال‌های قبل تا حد زیادی افزایش داشته است و از این‌رو بر اساس قیمت‌های قبل نمی‌توان هزینه دقیق آن را مشخص کرد.همچنین توجه داشته باشید که هزینه تعویض روغن در نمایندگی‌های خودرو از جمله سایپا و ایران خودرو نیز افزایش پیدا کرده و بهتر است که مشتریان جهت تعویض روغن موتور خودرو خود به مراکز و تعویض روغنی‌های مجازی که در سطح شهر فعالیت دارند، مراجعه نمایند؛ زیرا از نظر هزینه به صرفه‌تر از مراجعه به نمایندگی‌های ذکر شده است.

تعویض روغنی ترمز و آپاراتی

علاوه‌بر موارد ذکر شده، هزینه تعویض روغن خودرو به مدل و نوع خودرو و خدماتی که در زمان تعویض روغن انجام می‌شود، نیز بستگی دارد. به عنوان مثال می‌توان گفت که هزینه تعویض روغن پراید با تیبا و سایر خودرو‌های ایران خودرو از جمله ۲۰۶، دنا و… متفاوت است.هزینه تعویض روغن خودرو پراید به همراه تعویض فیلتر حدودا ۳۷۰۰۰۰ تومان است که از روغن‌های ۴ لیتری برای پراید استفاده می‌شود که نیم لیتر آن باقی مانده و فروشنده باید آن را به مشتری عودت دهد و یا هزینه آن را از کل مبلغ کسر نماید.به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه تعویض روغن خودرو‌هایی که تحت نمایندگی ایران خودرو هستند نسبت به سایپا بیشتر است.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

بهترین زمان برای تعویض روغن خودرو

بر اساس گفته مراکز تعویض روغن، مناسب‌ترین و بهترین زمان برای تعویض روغن موتور اتومبیل ها، هر ۵۰۰۰ کیلومتر و یا هر ۳ ماه یکبار است که با توجه به میزان کارکرد خودرو مشخص می‌شود. موارد بسیاری در مشخص شدن زمان مناسب تعویض روغن موتور خودرو مهم و تاثیر گذار هستند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به روش رانندگی با خودرو، نوع روغن موتور استفاده شده و همچنین تکنولوژی ساخت موتور اشاره کرد.

موارد ذکر شده در قسمت بالا بیانگر آن است که برخی از خودروسازان زمان تعویض روغن موتور را هر ۶ ماه یکبار و برخی دیگر هر یکسال یکبار که معادل ۱۲ هزار کیلومتر است، می‌دانند. همانطور که گفته شد، نوع تکنولوژی که برای ساخت موتور استفاده شده است، در مشخص شدن زمان مناسب جهت تعویض روغن موتور بسیار تاثیر گذار است. به عنوان مثال موتور‌هایی که از سیستم توربوشارژ برخوردار هستند، امکان دارد که سریع‌تر از سایر موتور‌های تنفس طبیعی، به تعویض روغن نیاز داشته باشند.

تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

علاوه‌بر این نوع سوخت نیز در تعیین زمان مناسب جهت تعویض روغن تاثیر بسیار زیادی دارد. برای مثال می‌توان گفت که خودرو‌هایی که موتور آن‌ها دیزلی هستند، به صورت معمول در بازه زمانی بیشتری نسبت به موتور‌های بنزینی به تعویض روغن نیاز دارند.در پایان می‌توان گفت که بهترین زمان تعویض روغن هر خودرو، در دفترچه راهنمای آن ذکر شده که باید برای اطمینان بیشتر به آن مراجعه نمایید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

آپاراتی لاستیک یعنی چه؟

به دستگاهی که به منظور ترمیم، پارگی و سوراخ شدن لاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد، آپارات گفته می‌شود. استفاده از دستگاه آپارات و انجام خدمات مربوط به آن باید توسط فرد متخصص و باتجربه انجام شود. آپاراتی لاستیک شامل خدمات متعددی است که از جمله آن‌ها می‌توان به بررسی کردن لاستیک، تعمیر و چرخش و جابجایی لاستیک‌ها، بالانس لاستیک و نصب تایز و… اشاره کرد.تمامی خدمات ذکر شده می‌بایست به دقت و به درستی انجام شود؛ چرا که سلاتیک‌ها از مهمترین قسمت‌های یک خودرو به‌شمار می‌رود و عملکرد سایر قطعات و بخش‌های خودرو تحت تاثیر و وابسته آن‌ها است.

تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

از خدماتی که در آپاراتی لاستیک بسیار اهمیت دارد، تنظیم باد لاستیک‌های خودرو و همچنین بازدید کردن و مطمئن شدن از سلامت آن‌ها است. زمانی که باد لاستیک‌ها تنظیم باشد، میزان مصرف سوخت نیز در خودرو کاهش یافته و علاوه بر این میزان فرمان‌پذیری خودرو نیز نرم‌تر می‌شود. در واحد‌های آپاراتی علاوه‌بر تنظیم کردن باد لاستیک، پنچرگیری آن نیز انجام داده می‌شود.تمامی خدمات مربوط به آپاراتی لاستیک می‌بایست با دقت و توسط فرد متخصص انجام شود؛ زیرا در صورت انجام صحیح و مراقبت درست خطرات جبران ناپذیری به وجود می‌آید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعویض روغن خودرو خود را به چه کسی بسپاریم؟

همانطور که می‌دانید تعویض روغن موتور خودرو از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از آنجایی که انجام آن نیازمند مراحل و تخصص فراوان است، باید تمامی مراحل آن را به یک مرکز معتبر و معروف که افراد باتجربه و متخصص در آن فعالیت دارند، بسپارید تا با آگاهی کامل خدمات مربوطه را انجام دهند.

تعویض روغنی و آپاراتی خودرو

زمانی که شما تعویض روغن خودرو خود را به یک متخصص بسپارید، می‌توانید از خدمات آن کامل مطمئن باشید؛ زیرا متخصص از روغن مخصوص و متناسب با هر خودرو استفاده می‌کند. از جمله سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود این است که آیان روغن موتور انواع مختلفی دارد؟ در جواب باید گفت بله. روغن موتور‌ها بر اساس درصد خالص و سایر مواد تشکیل دهنده، کیفیت، قیمت، برند و… دارای انواع مختلفی هستند.همچنین افراد فعال در این حوزه علاوه‌بر تعویض روغن خودرو به تعویض صافی بنزین که ممکن است صافی گرفته و حاوی ذرات درشت و ریز شده باشد، می‌پردازد.

نظرات مشتریان

مقالات مرتبط