تعمیرات مکانیک خودرو

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت تنظیم و تعمیرات مکانیک خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

  • نصب اپلکیشن رخش

    به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

  • انتخاب تعمیرگاه

    در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

  • رزو آنلاین نوبت تعمیر

    آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

تعمیر مکانیک خودرو

تمامی خودرو‌ها اعم از ایرانی و خارجی،خودرو صفر و یا کارکرده پس از خریداری به منظور کارکرد بهتر و سریع‌تر و همچنین جلوگیری از ایجاد انواع خسارت‌ها و تصادفات فنی به آچارکشی و برخی از سرویس‌های دوره‌ای نیاز دارد. اگر می‌خواهید که در زمان رانندگی در جاده با مشکلاتی روبرو نشوید و خودرو شما همیشه سالم و بدون عیب باشد، می‌بایست هر چند وقت یکبار به منظور تعمیرات و انجام سرویس‌های مخصوص به مکانیکی مراجعه نمایید.خدمات مکانیکی خودرو دارای انواع مختلفی است که در این مبحث مهمترین آن‌ها را برای شما ذکر خواهیم کرد. در ابتدا خوب است بدانید که به کارگاهی که در آن تمامی وسایل نقلیه توسط فرد تعمیرکار یا تکنسین‌ها مورد بررسی و تعمیر قرار می‌گیرد، مکانیکی خودرو یا تعمیرگاه می‌گویند.

در‌واقع تعمیرکار خودرو، یک مکانیک و کاسب است که از قابلیت‌ها و تخصص‌های بسیاری در زمینه تعمیر قسمت‌های گوناگون ماشین برخوردار است. از مهمترین و اصلی‌ترین وظایف یک مکانیک در تعمیرگاه، پی بردن به عیب و مشکل خودرو با دقت فراوان در کمترین زمان ممکن است.همچنین اکثر تعمیرکاران قبل از تعمیر خودرو، یک قیمت کلی و حدودی را با توجه به تشخیص خود از ایرادات ماشین به مراجعه کننده، ارائه می‌دهند که امکان دارد در برخی مواقع شرایط تعمیر به قسمتی از خودرو اطلاق شود و یا نیاز به تعویض بخش معیوب باشد.

تعمیرات مکانیک خودرو

همانطور که گفته شد مکانیک به فردی گفته می‌شود که از دانش لازم و کافی در رابطه با قسمت‌های مختلف خودرو برخوردار بوده و قادر است که پس از بررسی‌های انجام شده، به آسانی و سریع به عیب‌های احتمالی خودرو پی ببرد. در صورتی‌که لازم باشد فرد مکانیک تمامی قطعات فرسوده و عیب دار را تعویض می‌نماید. یک مکانیک با تجربه پس از توضیحات ذکر شده توسط راننده خودرو و پس از آنکه خود اقدام به بررسی خودرو کرد، به راحتی می‌تواند مشکل را بیابد. همچنین توجه داشته باشید که به علت‌عدم ایجاد نظارت دقیق بر روی فعالیت تعمیرکاران اتومبیل‌ها و مکانیکی‌ها، امکان تشخیص کار خوب از بد امری دشوار بوده که در برخی از مواقع حتی با پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد به تعمیرکاران، ایرادات ماشین به صورت کامل برطرف نشده و در زمان رانندگی با مشکل مواجه می‌شوید.

در سال‌های اخیر بسیاری از صنایع خودروسازی از متخصصان آگاه و حرفه‌ای استفاده می‌کنند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به گروه‌های مکانیکی که بیشترین سر و کار با مشتری را دارند، اشاره کرد. زمانی که خودرو با مشکل روبرو می‌شود، اولین اقدام مراجعه به تعمیرگاه و مکانیکی است تا شخص مکانیک در اسرع وقت نسبت به بررسی خودرو اقدام نماید. بدون شک اکثر افرادی که دارای ماشین هستند، تعداد دفعات زیادی به تعمیرگاه مراجعه کرده‌اند و با مراحل کار تعمیرکاران تا حدودی آشنایی دارند.

مکانیک‌های وسایل نقلیه از مهارت‌های خاص و زیادی برخوردار هستند که به راحتی می‌توانند تمامی خدمات مربوط به مکانیکی خودرو را انجام دهند. همچنین مکانیک‌های اتومبیل‌ها به دو صورت عملی و علمی با تعمیرات خودرو آشنایی لازم را دارند و از این‌رو می‌توان گفت به قسمت‌های مکانیکی که خودرو نیاز دارند، تسلط کامل دارند.خدمات مکانیکی خودرو متنوع و گسترده است که تعمیر کامل موتور، تعویض سرسیلندر و تعویض دسته موتور، اقدام به تعویض و تعمیر فلایویل، تایم گیری و فیلرگیری، عوض کردن دسته تایم و هرزگرد، اقدام به تعویض اویل پمپ و واتر پمپ، تنظیم دقیق موتور، تعمیر کردن پمپ بنزین، تعمیر دقیق گیربکس و جعبه دنده، تعویض بلبرینگ کلاچ، تعمیرات ترمز و همچنین تعمیرات ABS، تعمیر ماهک دنده، تعمیر کردن گیربکس اتومات و… از مهمترین این خدمات محسوب می‌شود.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

مکانیک خودرو شامل چیست؟

از مهمترین خدمات مکانیکی که وظیفه فرد مکانیک است می‌توان به تعمیر اتومبیل‌های بنزینی و دیزلی، تعمیرات انواع دستگاه‌های الکتریکی در خودروهای مدرن، انجام تعمیرات سیستم‌های مرتبط با فرمان، تنظیم و تعمیر موتور انواع خودرو‌های داخلی و خارجی، انجام تعمیرات مربوط به برق خودرو و تعویض لامپ‌های چراغ ماشین، تعمیرات باتری خودرو و جعبه دنده و دیفرانسیل، تعمیرات مربوط به چرخ‌ها و سیستم ترمز واشاره کرد.

امکان آسیب و خراب شدن خودرو در هر ساعت و روزی وجود دارد و می‌توان زمان دقیق و پیش بینی شده‌ای را برای آن در نظر گرفت. مهمترین وظیفه‌ای که یک مکانیک دارد، در دسترس بودن و دستیابی راحت به آن است و از این‌رو می‌توان گفت که ساعت کاری تعمیرکاران خودرو با مشاغل اداری تفاوت‌های بسیاری دارد. به عنوان مثال بسیاری از مکانیک‌ها به صورت سیار فعالیت داشته و در تمامی روزهای هفته و هر ساعت از شبانه روز، آمادگی لازم جهت سرویس دهی به مشتری را دارند.

تعمیرات مکانیک خودرو

اگر قصد استفاده از خدمات تعمیرکاران سیار را دارید، نیازی به بردن خودرو خود به تعمیرگاه و مکانیکی نبوده و تنها لازم است که در اولین فرصت با فرد متخصص ارتباط تلفنی برقرار کنید و هماهنگی‌های لازم جهت اعزام تعمیرکار به محل مورد نظر انجام دهید.

از دیگر وظایف یک مکانیک که شامل خدمات او محسوب می‌شود می‌توان پی بردن به عیوب خودرو، آگاه کردن مشتری و دادن اطلاعات کافی در رابطه با علت خرابی خودرو، محاسبه هزینه نهایی تعمیرات، تخمین زمان دقیق به منظور تعمیر اتومبیل و همچنین تست کردن خودرو پس از انجام تعمیرات نهایی و برخورداری از مهارت و تخصص کامل جهت انجام تعمیرات و تعویض قطعات فرسوده و معیوب را نام برد

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ، تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

خدمات مکانیکی انواع خودرو

مکانیکی خودرو‌ها با یکدیگر تفاوت‌های بسیاری دارد. علت اصلی این تفاوت در نوع و مدل خودرو، نوع شرکت سازنده و نمایندگی، برند، مدرن و یا قدیمی بودن خودرو و نوع قطعه‌های استفاده شده در فرایند ساخت آن است. برای مثال می‌توان گفت که خدمات مکانیکی خودرو‌های هیبریدی با خودرو‌های ایرانی و خارجی، اتومبیل‌های بنزینی و گازوئیلی و… متفاوت است.

تعمیرات مکانیک خودرو

خودرو‌های خارجی و مدرن که بسیار پیشرفته هستند از خدمات ویژه‌تری نسبت به خودرو‌های قدیمی برخوردار بوده و می‌بایست جهت انجام تعمیرات لازم آن را نزد مراکز و شرکت‌های مکانیکی معتبر که از متخصصان حرفه‌ای استفاده می‌کنند، ببرید تا با دقت و دانش کامل به تعمیر خودرو بپردازند. در سال‌های اخیر مکانیکی انواع خودرو‌ها به صورت جداگانه در مراکز مختلف انجام می‌شود. به عنوان مثال مکانیکی خودرو‌های خارجی و مدرن در تعمیرگاه‌های بسیار پیشرفته که از دستگاه و تجهیزات منحصر بفرد و مدرن برخوردار هستند، صورت می‌گیرد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعمیرگاه تخصصی خودرو

تعمیراتی که یک مکانیک خودرو انجام می‌دهد، شامل خدمات گسترده‌ای است . تعمیر کامل موتور خودرو در مکانیکی‌های معتبر به صورت صد در صد ضمانتی توسط افراد متخصص انجام می‌شود. مراحل خدمات در تعمیرگاه تخصصی مکانیکی ماشین طوری است که در ابتدا خودرو مورد کارشناسی قرار گرفته و سپس هزینه تقریبی آن به مشتری داده می‌شود و پس از آن مکانیک کار شروع به انجام تعمیرات لازم و خرید لوازم یدکی مورد نیاز می‌کند و در نهایت تست خودرو و کنترل کیفی انجام شده و خودرو به مشتری تحویل داده می‌شود. تعمیرات مربوط به موتور خودرو شامل تمامی مشکلات موتوری از جمله شاتون زدن، یاتاقان زدن، روغن ریزی کردن موتور، خارج شدن دود آبی رنگ از اگزوز، شکستگی کارتر، آتش سوزی موتور، پارگی تسمه تایم که با نام تایم رد کردن نیز معروف بوده و… می‌شود.

از دیگر تعمیراتی که در تعمیرگاه مکانیک خودرو صورت می‌گیرد، بررسی سیلندر و سرسیلندر و تعویض و تعمیر آن است. از مهمترین وظایف سرسیلندر می‌توان به انسداد سیلندر و ایجاد یک قسمت بسته بوده و علاوه‌بر این آب‌بندی محفظه احتراق است. توجه داشته باشید که سیلندر و سرسیلندر اغلب با دمای بسیار بالا در ارتباط است و  به همین دلیل توسط سیستم خنک کاری، خنک و سرد می‌شود. از جمله قطعاتی که موظف به خنک کاری سرسیلندر هستند می توان به اویل پمپ، واتر پمپ، و رادیاتور و فن اشاره کرد.

در صورتی که هر کدام از این قطعه‌های ذکر شده دچار خرابی و فرسودگی شوند و کار خود را به خوبی انجام ندهند، سیلندر دچار تاب شده و به تراشکاری فوری نیاز پیدا می‌کند. علاوه‌بر این زمانی که خودرو جوش بیاورد، واشر سرسیلندر دچار آسیب دیدگی شدید شده و در نتیجه آب به سیستم اتراق وارد می‌شود و از این رو سیستم نیز به تراشکاری نیز پیدا می‌کند که مکانیکی باید تمامی این تراشکاری و خدمات را جهت تعمیر خودرو انجام دهد. از جمله خدماتی که مکانکی برای رفع این مشکل انجام می‌دهند، تعمیر سرسیلندر و تعویض بلوک سیلندر، اقدام به تعویض سرسیلندر، تراشکاری سیلندر و همچنین سرسیلندر، عوض کردن واشر سرسیلندر و… است.

تعمیرات مکانیک خودرو

مکانیک به فردی گفته می‌شود که از دانش لازم و کافی در رابطه با قسمت‌های مختلف خودرو برخوردار بوده و قادر است که پس از بررسی‌های انجام شده، به آسانی و سریع به عیب‌های احتمالی خودرو پی ببرد. در صورتی‌که لازم باشد فرد مکانیک تمامی قطعات فرسوده و عیب دار را تعویض می‌نماید. یک مکانیک با تجربه پس از توضیحات ذکر شده توسط راننده خودرو و پس از آنکه خود اقدام به بررسی خودرو کرد، به راحتی می‌تواند مشکل را بیابد. همچنین توجه داشته باشید که به علت‌عدم ایجاد نظارت دقیق بر روی فعالیت تعمیرکاران خودروها و مکانیکی‌ها، امکان تشخیص کار خوب از بد امری دشوار بوده که در برخی از مواقع حتی با پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد به تعمیرکاران، ایرادات ماشین به صورت کامل برطرف نشده و در زمان رانندگی با مشکل مواجه می‌شوید.

در سال‌های اخیر بسیاری از صنایع خودروسازی از متخصصان آگاه و حرفه‌ای استفاده می‌کنند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به گروه‌های مکانیکی که بیشترین سر و کار با مشتری را دارند، اشاره کرد. زمانی که خودرو با مشکل روبرو می‌شود، اولین اقدام مراجعه به تعمیرگاه و مکانیکی است تا شخص مکانیک در اسرع وقت نسبت به بررسی خودرو اقدام نماید. بدون شک اکثر افرادی که دارای ماشین هستند، تعداد دفعات زیادی به تعمیرگاه مراجعه کرده‌اند و با مراحل کار تعمیرکاران تا حدودی آشنایی دارند.مکانیک‌های وسایل نقلیه از مهارت‌های خاص و زیادی برخوردار هستند که به راحتی می‌توانند تمامی خدمات مربوط به  تعمیرگاه مکانیکی خودرو را انجام دهند.

همچنین مکانیک‌ها به دو صورت عملی و علمی با تعمیرات خودرو آشنایی لازم را دارند و از این‌رو می‌توان گفت به قسمت‌های مکانیکی که خودرو نیاز دارند، تسلط کامل دارند.خدمات مکانیکی خودرو متنوع و گسترده است که تعمیر کامل موتور، تعویض سرسیلندر و تعویض دسته موتور، اقدام به تعویض و تعمیر فلایویل، تایم گیری و فیلرگیری، عوض کردن دسته تایم و هرزگرد، اقدام به تعویض اویل پمپ و واتر پمپ، تنظیم دقیق موتور، تعمیر کردن پمپ بنزین، تعمیر دقیق گیربکس و جعبه دنده، تعویض بلبرینگ کلاچ، تعمیرات ترمز و همچنین تعمیرات ABS، تعمیر ماهک دنده، تعمیر کردن گیربکس اتومات و… از مهمترین این خدمات محسوب می‌شود.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

انجام تعمیرات مکانیک خودرو خود را به چه کسی بسپاریم؟

از آنجایی که مکانیک و تعمیر خودرو امری مهم و ضروری تلقی می‌شود، انتخاب یک تعمیرکار حرفه‌ای نیز امری ضروری بوده که می‌بایست در انتخاب آن بسیار دقت کرد. توجه داشته باشید که تمامی تعمیرات و خدمات مکانیکی خودرو خود را به افراد مجرب، کار آزموده و متخصص بسپارید زیرا این افراد دوره‌های بسیار حرفه‌ای را سپری کرده‌اند و با تمامی دوره‌های مربوط به مکانیکی آشنایی کامل را دارند.

علاوه‌بر تجربه، قیمت و هزینه‌ای که مکانیک کار از فرد دریافت می‌کند نیز بسیار مهم است. از جمله بحث‌های مهم و موردی که در شغل مکانیکی خودرو برای افراد مطرح است، دریافت هزینه‌های کلان و سرکیسه شدن رانندگان در زمان مراجعه به تعمیرگاه است. اما خوب است بدانید که هزینه مربوط به تعمیرات انجام شده بر روی خودرو با میزان فرسودگی قطعات و ایرادات وارد شده رابطه مستقیمی دارد و به هر اندازه تعمیرات به زمان بیشتری نیاز داشته باشد و تعداد قطعات بیشتری تعویض و تعمیر شود، هزینه تعمیرات افزایش می‌یابد.

خدمات مکانیکی خودرو

توجه داشته باشید که قبل از مراجعه به مکانیکی حتما اطلاعاتی را در رابطه با خودرو خود به دست آورید و درباره هزینه‌های تعمیر آن نیز تحقیقات لازم را انجام دهید و از چند تعمیرگاه جویای قیمت شوید تا در پایان تعمیرات خودرو خود، مجبور به پرداخت هزینه‌های گزافی نباشید. البته توجه داشته باشید که بسیاری از تعمیرکاران قبل از شروع به انجام کار خود شما را از هزینه نهایی آگاه و قیمت‌گذاری دقیقی را انجام می‌دهند تا شما با اطمینان خودرو خود را به آن‌ها بسپارید و در پایان کار هزینه اضافی را پرداخت نکنید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

نظرات مشتریان

مقالات مرتبط

تعمیرات خودرو لوکس

تعمیرات خودرو لوکس شامل تعمیرات خودروهایی با برندهای معروف و لوکس مانند بی‌ام‌و، مرسدس بنز، آئودی و غیره می‌شود. این...

ادامه مطلب