تعمیرات ایسیو خودرو

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت تعمیرات ایسیو خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

 • نصب اپلکیشن رخش

  به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

 • انتخاب تعمیرگاه

  در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

 • رزو آنلاین نوبت تعمیر

  آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

تعمیرات ecu خودرو

خوب است بدانید که در بسیاری از خودرو‌های امروزی به دلیل قرار گرفتن انژکتور، انواع قطعات الکترونیکی دیگر با آن در سیستم کنترلی اتومبیل جای‌گذاری شده است. از جمله قطعات الکتریکی بسیار مهم که وظیفه هدایت و کنترل یک اتومبیل انژکتوری را دارد، ECU است. از آنجایی که ECU نقش بسیار مهمی را برعهده دارد، در ادامه این مطلب توضیحات بیشتری را در رابطه با آن ذکر خواهیم کرد.

ECU مخفف کلمه‌ای Electronic Control Unit بوده که اغلب با نام واحد کنترل الکترونیک شناخته شده است. همانطور که اطلاع دارید، اتومبیل‌های انژکتوری به علت برخورداری از کارکرد مناسب و قابلیت پاس کردن استاندارد‌های آلودگی، به صورت کامل در سراسر جهان جایگزین انواع اتومبیل‌های کاربراتوری شده است و از این‌رو می‌توان گفت که مغز این نوع سیستم ECU است.

تعمیرات ایسیو خودرو

ECU قادر است با کمک سنسور‌های متصل به موتور، تمامی وضعیت و شرایط مربوط به خودرو را مورد تحلیل قرار دهد و همچنین جواب‌های لازم را به خروجی‌های مختلف اعم از جرقه زن‌ها، انژکتور و… اعمال می‌کند. سنسور‌های کیت‌های انژکتوری دارای انواع گوناگونی هستند که به هر اندازه تعداد آن‌ها بیشتر باشد، ECU از قابلیت بیشتری برای درک کردن وضعیت موتور برخوردار است.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

نشانه‌های خرابی ecu خودرو

خراب شدن ecu خودرو با نشانه‌های مختلفی همراه است که از مهمترین آن‌ها عبارت است از:

 • عدم روشن شدن اتومبیل‌عدم کارکرد صحیح و مناسب خودرو
 • ایجاد لرزش در خودرو
 • روشن شدن چراغ چک
 • ریپ زدن خودرو

تعمیرات ایسیو ماشین

 • روشن و خاموش شدن ناگهانی خودرو
 • کاهش و افزایش دور موتور
 • افزایش مصرف سوخت
 • کاهش قدرت و دور موتور
  موارد ذکر شده تنها برخی از نشانه‌هایی مربوط به وجود مشکل در ایسیو خودرو است که در صورت مشاهده هر کدام از آن‌ها در اسرع وقت به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

 

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ، تعمیرات مکانیک خودرو ،  تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر خدمات می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعمیر انواع ایسیو ماشین

ایسیو خودرو مانند سایر قطعات آن از جهت قدرت و توان خودرو، قیمت و مدل و… دارای انواع مختلفی است. از رایج‌ترین ایسیو‌‌های موجود در بازار داخلی می‌توان به ایسیو‌‌های بوش، ساژم، زیمنس، S۲۰۰۰، J۳۴ و… اشاره کرد. خوب است بدانید که ایسیو استفاده شده در ماشین‌های زانتیا، پژو پارس، پژو ۲۰۶ از مدل بوش است. تعمیر ایسیو‌ها نیز با یکدیگر متفاوت بوده و باید توسط کارشناس مخصوص انجام شود.

تعمیرات ecu ماشین

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

دلایل خرابی ایسیو ماشین چیست؟

ایسیو در‌واقع همان کامپیوتر ماشین است که علت‌های بسیاری باعث خراب و ایجاد مشکل در آن می‌شود که در نهایت نیاز فوری به تعمیر دارد. از جمله دلایلی که سبب خراب شدن ایسیو می‌شود، عبارت است از:

 • برخورد آب به ایسیو به ویژه در زمان شستن موتور با بارش باران
 • افزایش ولتاژ به دلیل ایجاد مشکل در دینام و سیستم شارژ باتری
 • نصب اشتباه سیم‌های باتری ماشین
 • گرم شدن زیاد ایسیو

تعمیرات ecu خودرو

 • وارد شدن ضربه به ایسیو
 • دستکاری در سیستم ایسیو
 • جداسازی باتری در زمان عملکرد اتومبیل
 • تعویض باتری به باتری اتومبیل
خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

ایسیو ماشین کجاست و چه وظیفه‌ای دارد؟

با پیشرفت تکنولوژی و علم، در صنعت ساخت انواع وسایل الکترونیکی نیز دگرگونی‌های بسیاری رخ می‌دهد که نتیجه آن عملکرد مناسب‌تر دستگاه مورد نظر است. تمامی ماشین‌های مدرن و جدید دارای کامپیوتر مخصوص به خود هستند که داخل کاپوت خودرو قرار گرفته‌اند. البته توجه داشته باشید که مکان قرار گیری کامپیوتر یا ایسیو خودرو برای تمامی مدل‌های اتومبیل مشابه نیست.خوب است بدانید که ECU ماشین تفاوت‌های بسیار زیادی به کامپیوتر‌های خانگی دارد. در‌واقع ECU از تعدادی ورودی برخوردار است که در قسمت‌های گوناگون خودرو نصب شده‌اند. علاوه‌بر این دارای خروجی‌هایی است. مهمترین وظیفه ECU خودرو کنترل خودرو و مراقبت از آن است.
همانطور که اطلاع دارید ECU قادر است تا سنسور‌های بسیاری را داخل ماشین نگه دارد. از شایع‌ترین و بیشترین حسگر و سنسور‌هایی که در خودرو‌های انژکتوری وجود دارد می‌توان به سنسور‌های اکسیژن رو که در قسمت مسیر اصلی اگزوز قرار دارد مثل سنسور مپ، سنسور موقعیت دریچه گاز، سنسور دما، سنسور دور موتور و سنسور اینرسی را نام برد. سنسور مپ وظیفه دارد تا به بررسی فشار وارد شده به خودرو در حالت‌های گوناگون بپردازد. ایسیو وظیفه دارد تا کار‌های مهمی را انجام دهد. به عنوان مثال می‌توان گفت که در زمان برخورد خودرو به یک مشکل فنی، ایسیو موظف است تا با رنگ زرد به شما شرایط خطر را هشدار دهد. همچنین کنترل میزان مصرف سوخت را می‌توان از دیگر وظایف مهم ایسیو دانست.

تعمیر ایسیو خودرو در تهران
توجه داشته باشید که ایسیو موجود در خودرو‌ها، وظیفه دارد تا کار تزریق سوخت را انجام دهد. در‌واقع به منظور اینکه سوخت بدون مشکل به مرحله اشتعال برسد، نیاز شدید به ایسیو حس می‌شود. همچنین ایسیو سبب شده است تا یک همزمانی شروع به کار بین سیستم احتراق و انژکتور به وجود آید. در گذشته تمامی این فرایند‌ها به به صورت مکانیکی انجام می‌شده و اکنون به طور قابل توجهی تغییر کرده است. موتور احتراق خودرو جهت فعالیت درست و زنده ماندن و حفظ قدرت خود به سوخت نیاز دارد. به منظور نگه داشتن عملکرد خودرو، حتما باید سوخت مورد نیاز جهت تولید قدرت ایجاد شود. در نتیجه دانستیم که کنترل سوخت، نقش اصلی ایسیو خودرو است.
از دیگر وظایف ایسیو یا همان کامپیوتر خودرو می‌توان به نقش ویژه ایسیو در سرعت خودرو اشاره کرد. همانطور که در قسمت‌های قبل ذکر شد، ECU میزان تزریق سوخت را کنترل خواهد کرد. این امر به طور مستقیم سبب افزایش سرعت خودرو می‌شود. پس نتیجه می‌گیریم که قطعه ایسیو از مهمترین و حیاتی‌ترین قطعه‌ها در خودرو‌های انژکتوری است. علاوه‌بر این توجه داشته باشید که ایسیو در سرعت خودرو نقش یگانه ندارد و هندلینگ خودرو نیز در سرعت خودرو، تاثیر ویژه و قابل توجهی دارد.
ایسیو خودرو یک قطعه با ابعاد بسیار کوچک است که دارای قطعات بسیار زیادی بوده که تمامی آن‌ها به پردازنده قرار گرفته بر روی مدار چند لایه، کمک قابل توجهی می‌نمایند. مبدل‌های آنالوگ به دیجیتال را می‌توان از اصلی‌ترین و مهمترین اجزای ایسیو دانست که نقش مهم آن بررسی کردن بعضی از سنسور‌های ماشین اعم از سنسور اکسِزن است و همچنین وظیفه دارد تا ولتاژ سنسور اکسیژن را به یک عدد دیجیتال ده بیتی تبدیل نماید.خروجی دیجیتال را می‌توان از دیگر اجزای ایسیو دانست که در جرقه‌زنی و همچنین باز و بسته‌بندی انژکتور نقش مهمی ایفا می‌کند. در‌واقع خروجی‌های دیجیتال مانند رله عمل می‌کنند و نیروی ضعیفی که از طریق پردازنده ارسال می‌شود، سبب شده تا ترانزیستور خروجی دیجیتال را تا حد قابل توجهی تقویت کند.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

تعمیرات انواع ecu خودرو

با توجه به مطلب ذکر شده در قسمت قبل دانستیم که ایسیو‌های خودرو دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن‌ها خصوصیات، مشخصات و روش‌های تعمیر مخصوص به خود را دارند. امروزه به منظور تعمیرات انواع ECU خودرو باید به کارشناس مربوطه که به صورت حضوری و آنلاین خدمات‌رسانی می‌کنند، مراجعه نمایید. شما با دادن تمامی اطلاعات خودرو خود به راحتی می‌توانید در اسرع وقت نسبت به رفع مشکل ایجاد شده اقدام کنید.

تعمیر ایسیو خودرو در تهران

تعمیرات ایسیو خودرو خود را به چه کسی بسپاریم؟

همانطور که می‌دانید ایسیو خودرو از قطعات مهم ماشین محسوب می‌شود که در صورت خرابی و آسیب‌های جزئی و کلی حتما باید توسط فرد متخصص که از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخوردار است، مورد بررسی و تعمیر قرار بگیرد. به هیچ عنوان شخصا نسبت به تعمیر و رفع مشکل ایسیو خود اقدام نکنید؛ زیرا عدم آگاهی شما از سیستم اصلی ایسیو سبب وارد شدن آسیب‌های بیشتر به خودرو و در نهایت پرداخت هزینه‌های گران قیمت برای تعمیر است.

نحوه رفع مشکلات رایج ایسیو خودرو

خوب است بدانید که واحد کنترل موتور که با نام ماژول کنترل موتور شناخته شده است، یک نوع ماژول الکتریکی بوده که در کنترل و بهبود عملکرد موتور نقش بسزایی دارد. این اقدام با استفاده از برخی قطعات الکتریکی و حسگر‌ها صورت می‌گیرد که در ابتدا به محاسبه کردن داده‌ها می‌پردازد و سپس آن را به موتور گزارش می‌دهد. با توجه به مواردی که داده‌ها نمایش می‌دهند، موتور یک کارکرد ویژه و عالی را انجام خواهد داد. در صورتی‌که اتومبیل شما از یک واحد کنترل نامناسب برخوردار باشد، نتیجه آن به وجود آمدن مشکلات بسیار در روش کارکرد موتور است. در نهایت میزان توانایی شما در راه‌اندازی ایمن و مفید اتومبیل در جاده‌ها کاهش یافته و حتی مختل می‌شود.
از مهمترین علت‌های رایج مشکلات ایسیو می‌توان به خراب بودن باطری، ایجاد خوردگی و زنگ زدگی، پایین بودن ولتاژ، استارتر خراب، شروع پرش بد و… اشاره کرد. از دیگر مشکلاتی که امکان دارد اتفاق بیفتد، آن است که موتور استارتر را با یک استارتر جدید که با ایسیو اتومبیل شما مطابقت ندارد، جایگزین نمایید. شما می‌بایست مطمئن شوید که هر نوع استارتر جدید که به تازگی خریداری نموده‌اید، از یک سنسور مناسب برخوردار بوده که قادر است با ایسیو به صورت صحیح ارتباط برقرار نماید.

تعمیر ایسیو خودرو
توجه داشته باشید که تعمیر کردن ایسیو امری پیچیده است؛ چرا که امکان تعمیر کردن تمامی آن‌ها در یک زمان وجود ندارد. بدون شک هر اقدام و تلاشی جهت باز کردن و یا بهم ریختن ایسیو دارای نتیجه بد و نامناسبی است. در‌واقع ایسیو یک نرم‌افزار و هارد دیسکی را درون خود قرار داده که موظف است همه عملکرد‌های موتور ماشین را کنترل نماید. در زمان روبرو شدن با مشکلات ایسیو باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • به هیچ عنوان تلاش نکنید که خودتان ایسیو را باز و یا مشکلی را با آن ایجاد نمایید. تنها در صورتی قادر به باز کردن ایسیو هستید که تکنسین برای خودرو مورد نظر تمامی شرایط لازم را داشته باشد. همچنین دستگاه عیب‌یابی موتور و کدخوان باید نوع و علت مشکل را گزارش دهد.
 • در صورت‌عدم روشن شدن خودرو، به هیچ عنوان به اجبار آن را روشن نکنید و تنها جهت تعمیر آن را به احتیاط به تعمیرگاه ببرید.
 • در بسیاری از مواقع، برق خودرو دچار مشکل شده است و علت اصلی این اختلالات خواهد بود و در صورتی‌که یک مشکل الکتریکی کوچک وجود داشته باشد، به راحتی می‌توان نسبت به رفع آن اقدام کرد.
 • همچنین اگر با انجام معاینه الکتریکی نیز هیچ مشکلی را مشاهده نکردید، باید به یک تکنسین مجاز مراجعه کنید تا یک برنامه ریزی دوباره برای آن انجام دهند یا نسبت به تعویض آن اقدام نمایند.

نظرات مشتریان

مقالات مرتبط