صافکاری و نقاشی خودرو

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت صافکاری و نقاشی خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

  • نصب اپلکیشن رخش

    به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

  • انتخاب تعمیرگاه

    در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

  • رزو آنلاین نوبت تعمیر

    آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه
اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

خدمات صافکاری خودرو

از مهمترین نکاتی که در زمان رانندگی باید رعایت شود، توجه به قوانین و مقررات است که با رانندگی صحیح تا حد بسیاری می‌توان از بروز حوادث مختلف جلوگیری کرد. در صورت ایجاد تصادف بین خودروها، کمترین خسارت به بدنه خودرو وارد شده که در این زمان می‌بایست بدنه اتومبیل صافکاری و سپس نقاشی شود.در زمان تصادف، امکان دارد که به قطعات مختلف خودرو از جمله سپر و ستون ها، سرشاسی‌ها، سقف و درب‌های ماشین، گلگیرهای جلو و عقب، کاپوت، در صندوق، سینی‌ها و… آسیب‌های جدی وارد شود که به منظور تعمیر و ترمیم هر یک از این قطعات می‌بایست به صافکاری و نقاشی ماشین با تجربه و متخصص مراجعه کرد.با توجه به روند افزایشی تعداد خودروها در سطح شهری احتمال صدمه دیدن بدنه خودرو ها نیز بیشتر شده است. آسیب دیدن خودرو در تصادفات ممکن است باعث یک خراش یا سایش کوچک باشد یا باعث تورفتگی شدید و از بین رفتن قسمتی از رنگ بدنه خودرو شوند. به همین علت صافکاری و نقاشی ماشین از جمله موارد پر درخواست توسط صاحبان اتومبیل است. قطعا صافکاری خودرو دارای اصول خاصی است که تنها صافکارمی تواند از عهده آن برآید. ما قصد داریم در ادامه به اصول صافکاری و نقاشی خودرو، انواع و زمان انجام صافکاری ماشین و عوامل موثر بر قیمت و اجرت صافکاری ماشین بپردازیم.

خدماتی که در صافکاری خودرو ارائه می شود شامل ترمیم و تعمیر انواع فرورفتگی‌ها، خط و خش، قرشدگی‌های بدنه اتومبیل و… انجام داده تا ماشین به حالت سابق برگردد، صافکاری گفته می‌شود. همانطور که ذکر شد بیشترین دلیل ایجاد صدمه‌های کلی و جزئی خودرو‌ها، تصادف است و از آنجایی که بدنه‌های خودرو از چند لایه فلز بسیار محکم و سخت پس از حرارت‌دهی در دمای بسیار بالا ساخته شده است، افراد عادی قادر به برطرف کردن آسیب‌های وارد شده به بدنه خودرو نبوده و حتما باید به یک صافکار ماهر و باتجربه مراجعه کرد.

برای انجام صافکاری و نقاشی ماشین روش‌های بسیاری وجود دارد که دو روش مرسوم و مهم آن را برای شما ذکر خواهیم کرد. روش اول صافکاری بدون رنگ و روش دوم صافکاری با رنگ است که انجام هر یک از این روش‌ها برای خودرو آسیب دیده توسط فرد صافکار مشخص می‌شود؛ چرا که او از تجربه فراوان برخوردار است. برای بسیاری از افراد این سوال مطرح است که صافکاری بدون رنگ یعنی چه؟ در پاسخ می‌توان گفت که صافکاری بدون رنگ، خودرو به روش مخصوص با تجهیزات خاص مورد صافکاری قرار می‌گیرد که دیگر نیازی به نقاشی و رنگ‌آمیزی خودرو نخواهد بود.

صافکاری و نقاشی خودرو

در ابتدای این مرحله صافکار می‌بایست، تمامی قطعات اضافی را باز کرده و پس از آن با استفاده از سمباده و آب به تمیز کردن و صیقلی کردن بخش‌های مورد نظر پرداخته تا در نهایت ضربه‌های لازم با دقیق‌ترین شکل ممکن به قسمت‌های مورد نیاز وارد شوند.در گام بعدی، می‌بایست قسمتی که به صاف کردن نیاز دارد را از طریق شعله مستقیم در قسمتی پشتی قطعه گرم کرد تا بدنه خودرو نرم شده تا خاصیت چکش خواری آن افزایش یابد. سپس صافکار با کمک چکش، قالب تنه، مشتی‌ها و… ضربه‌هایی را به قسمت آسیب دیده وارد می‌کند تا بتواند قسمت مورد نظر از بدنه را به فرم اولیه و صحیح خود برگرداند. در مرحله بعدی، صافکار قطعه بدنه را در زیر نور مستقیم خورشید قرار داده تا موج گیری مرحله به مرحله و همچنین تعمیر و ترمیم خطوط و قوس‌ها را انجام دهد که البته این اقدام با کمک مشتی‌ها و قالب‌های تنه که مخصوص صافکاری بی‌رنگ بوده و البته با انواع فنر‌ها که در شکل و اندازه‌های گوناگون هستند، انجام می‌شود.

پس از اتمام مرحله موج گیری کامل، صافکاری بدون رنگ اتومبیل به قلم گیری بعضی از قسمت‌ها، نیاز پیدا خواهد کرد. در اصل در این بخش می‌بایست ابتدا رنگ خودرو را ساخته و با استفاده از لیسه یا برخی قلم مو‌های مخصوص رنگ، با غلظت مناسب و دقت فراوان، رنگ را بر روی قسمت‌های رنگ پریده، بزنید و پس از گذشت چند روز که کاملا خشک شد، روی نقطه قلم گیری شده را با کمک سمباده‌ای نرم و ریز به اندازه‌ای بتراشید که رنگ با بدنه خودرو هم‌سطح شده و در نهایت قسمت مورد نظر را به طور کامل پولیش نمایید.

در صورتی‌که هنگام تصادف ضربه وارد شده به خودرو به حدی نبوده که به قسمت رنگ و ورق آسیب وارد شده باشد، صافکاری آن با تقه گریسی انجام می‌گردد. به منظور انجام صافکاری بی‌رنگ از روش‌های قدیمی که در بین افراد نیز شناخته شده است، استفاده می‌کنند. در این روش قدیمی و مرسوم، برای چرب کردن بدنه از گریس و به منظور صاف کردن ورق از ابزار آلات متفاوت استفاده می‌شود که در نهایت به این روش تقه گریسی می‌گویند.در صافکاری بدون رنگ، تقه گریسی، صافکاری حرارتی با استفاده از نور خورشید و سایر روش‌ها میزان تمیزی کار به تجربه، مهارت و هنر صافکار مربوط می‌شود.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

خدمات نقاشی خودرو

از جمله مشکلاتی که با افزایش ترافیک و شلوغی شهر‌ها به وجود می‌آید، تصادف مکرر و پی در پی است. این تصادفات هر روزه سبب آسیب‌های جدی به خودرو شده که امکان دارد برخی از این آسیب‌ها نیازمند مراجعه به صافکاری و نقاشی باشند. از مهمترین خدماتی که توسط صافکاران و همچنین تعمیرکاران ماشین انجام می‌شود، نقاشی خودرو است. خوب است بدانید که خدمات نقاشی خودرو تنها برای خودرو‌هایی که با صافکاری بی‌رنگ نمی‌توان آن‌ها را اصلاح کرد، مورد استفاده قرار می‌گیرد که بعد از انجام تمامی خدمات صافکاری با کمک روش‌های سنتی به رنگ احتیاج دارند.

اکثر افراد ماهر و باتجربه در تلاش‌اند تا خودرو آسیب دیده را بدون رنگ در بیاورند، در صورتی‌که باید توجه داشته باشید که در بسیاری از مواقع این امکان وجود ندارد که در این صورت می‌بایست کاهش چشمگیر خودرو را پذیرفته و خودرو خود را رنگ کنید.

همانطور که گفته شد از فعالیت‌هایی تخصصی که اغلب بر روی بدنه خودرو‌های صدمه دیده انجام می‌شود تا بدنه به حالت اولیه خود برگردد، نقاشی خودرو است. از مهمترین عواملی که در نقاشی بدنه خودرو بسیار اهمیت دارد، میزان مهارت و تجربه صافکار است؛ زیرا یک صافکار ماهر با بررسی کردن بخش‌های صدمه دیده با کمک ابزار‌ها و سایر دستگاه‌های دیگر قسمت‌های فرورفته را تعمیر می‌کند و اگر قسمتی از بدنه خودرو دچار خسارت‌های بسیار شدید و قسمت دیگر بدنه خودرو دچار پارگی و همچنین شکستگی رنگ شده باشد، امکان انجام صافکاری بی‌رنگ وجود نخواهد داشت و در نهایت صافکار باید اقدام به انجام بتونه گیری و لیسه گیری نماید.

صافکاری و نقاشی خودرو

مهمترین اقدام پس از بتونه و صافکاری، رنگ‌آمیزی یا نقاشی بخش‌های بتونه کاری شده است. صافکار باید ابتدا بدنه رنگ خودرو را تشخیص داده و سپس باید یک ترکیب از رنگ مورد نظر را تهیه نماید که بعد از رنگ‌آمیزی با سایر بخش‌های بدنه خودرو هماهنگی و تناسب داشته باشد. خوب است بدانید که قسمت‌هایی از خودرو که مجددا رنگ شده‌اند، پس از گذشت زمان تغییر رنگ می‌دهند و در صورتی‌که یک صافکار بی‌تجربه را انتخاب نمایید و از صافکار‌های ماهر کمک نگیرید، امکان دارد که آسیب بسیار زیادی به رنگ بدنه خودرو وارد شود.

از اصلی‌ترین کار‌هایی که صافکاران حرفه‌ای انجام می‌دهند، استفاده از انواع رنگ‌های فابریک است. پس از نقاشی خودرو مراحل دیگری وجود دارد که مهمترین آن خشک کردن قسمت‌های رنگ شده با استفاده از دستگاه خشک کن رنگ است و در آخرین مرحله صافکار علاوه‌بر پولیش کاری باید واکس زدن بدنه را انجام دهد تا سطح بدنه کاملا یکدست شود.

همانطور که گفته شد پولیش کاری از مراحل نهایی نقاشی خودرو است که پس از ترمیم تمامی خط و خش‌ها نوبت به پولیش کاری بخش‌های لیسه گیری شده می‌رسد. خوب است بدانید که این مرحله جزء آخرین فرایند‌های خشک گیری بدنه است. بسیاری از متخصصان فعال در این زمینه پس از خشک کردن کامل قسمت خراش دیده با کمک دستگاه‌های پولیش تخصصی و پولیش‌های جامدی قوی، اقدام به پولیش کاری بخش‌های آسیب دیده می‌کنند.

 

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ، تعمیرات مکانیک خودرو ،  تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

قیمت صافکاری خودرو چقدر است؟

لازم به ذکر است که قیمت و هزینه صافکاری خودرو با عوامل بسیاری از جمله میزان خسارت‌های وارده بر روی ماشین بستگی دارد که صافکاری برای برخی از خودرو‌ها این قیمت را چند صد هزار تومان و برای سایر ماشین‌ها چند میلیون تومان مشخص می‌کند.امروزه تنها با مراجعه به مراکز مربوطه می‌توان از قیمت دقیق صافکاری خودرو مطلع شد که البته برخی از مراکز دارای سایت‌های اینترنتی و همچنین شماره‌های تماس ۲۴ساعته هستند که با مراجعه به سایت‌های آن‌ها و یا ارتباط تلفنی به راحتی می‌توانید از قیمت دقیق صافکاری ماشین خود با آگاه کردن فرد صافکار از صدمه‌های وارد شده به خودرو، آگاه شوید. همچنین برای آگاهی بیشتر صافکار و مشخص کردن قیمت دقیق‌تر می‌توانید عکس خودرو خود را داخل شبکه‌های اجتماعی از جمله تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و… برای آن‌ها ارسال کنید.

قیمت صافکاری خودرو

همانطور که گفته شد عوامل بسیاری در هزینه صافکاری خودرو تاثیر گذار هستند که از اصلی‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع و مدل خودرو، محل‌های صدمه دیده، روش صافکاری و نقاشی کردن، نوع تجهیزات و ابزار‌های مورد استفاده برای صافکاری، میزان مهارت و تخصص فرد صافکار و… اشاره کرد.در نهایت اگر بخواهیم که در رابطه با قیمت صافکاری یک توضیح مختصر دهیم باید بگوییم که اگر خودرو نیاز به صافکاری بدون رنگ داشته باشد، قیمت آن به مراتب کمتر است. برای بسیاری از افراد سوال است که آیا خدمات صافکاری و نقاشی خودرو در محل انجام می‌شود و قیمت آن به چه صورت است؟ در پاسخ این سوال باید گفت که بله تمامی خدمات مربوط به صافکاری و نقاشی خودرو در صورت ضرورت در محل و موقعیت پیش آمده انجام می‌شود که هزینه آن به دلیل مراجعه شخص صافکار به محل بیشتر از مراجعه راننده به مرکز صافکاری است.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

خدمات صافکاری و نقاشی خودرو

آگاهی از مراحل صافکاری ماشین و روش‌های انجام آن از دیگر سوالات متداول است که باید گفت که صافکار باتجربه و حرفه‌ای با بررسی کردن تمامی بخش‌های صدمه دیده خودرو و میزان آسیب‌های وارد شده مراحل مربوط به انجام صافکاری را مشخص و سپس تصمیم به شروع فعالیت می‌نماید. مراحل صافکاری انواع مختلفی دارد که از مهمترین آن‌ها می‌توان به صافکاری pdr و صافکاری با رنگ اشاره کرد.

در بسیاری از مواقع صدمات وارد شده بیش از یک صافکاری ساده بوده که در این صورت صافکار می‌بایست اقدام به تعویض قطعه نماید. تعویض قطعه‌ها اغلب در قسمت درب و کاپوت انجام می‌شود. در مرحله دوم صافکار با کمک سمباده کشی، تمامی سطح‌های محل آسیب دیده را با دیگر قسمت‌های بدنه خودرو هماهنگ می‌کند و در نهایت اقدام به بتونه گیری می‌نماید. خوب است بدانید که بتونه کاری از مراحل مهم و پیش نیاز برای انجام نقاشی بر روی بدنه خودرو محسوب می‌شود.

قیمت صافکاری و نقاشی خودرو

همانطور که در قسمت‌های قبل ذکر شد، در صورت نیاز و ضرورت خدمات مهم مربوط به صافکاری و نقاشی خودرو در محل توسط صافکار متخصص و ماهر انجام می‌شود. سالم بودن بدنه خودرو در فروش سریع‌تر و زیبایی آن تاثیر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل در صورت تصادف و صدمه وارد شده به خودرو خود حتما در اسرع وقت به یک صافکار و نقاش جهت تعمیر و ترمیم آن مراجعه نمایید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

صافکاری خودرو خود را به چه کسی بسپاریم؟

صافکاری خودرو خود را مانند دیگر خدمات باید به یک فرد با تجربه که از مهارت کافی و علم و دانش لازم در این حوزه برخوردار است، بسپارید. صافکاری و نقاشی خودرو از جمله اقدامات بسیار مهم برای ماشین‌های تصادفی است که در زمان فروش بر قیمت نهایی آن تاثیر فراوانی دارد و از این‌رو بهتر است در صورت نیاز به صافکار حتما از قبل با افراد با تجربه مشورت کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

نظرات مشتریان

مقالات مرتبط