شارژ کولر ماشین

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت خدمات شارژ کولر خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

 • نصب اپلکیشن رخش

  به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

 • انتخاب تعمیرگاه

  در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

 • رزو آنلاین نوبت تعمیر

  آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

خدمات شارژ کولر خودرو

با نزدیک شدن به فصل گرما، استفاده از کولر ماشین به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. در روز‌های گرم تابستان چیزی لذت بخش‌تر از پناه بردن به کولر ماشین از هوای گرم کوچه و خیابان نیست. حتما قبل از فرارسیدن فصل تابستان از سالم بودن کولر ماشین خود مطمئن شوید و در صورت وجود مشکل در آن مانند: نشتی گاز، نداشتن شارژ کافی و… حتما در اسرع وقت به یک تعمیرگاه مراجعه نمایید.خدمات شارژ کولر خودرو در محل نیز توسط تیم‌های متخصص انجام می‌شود و دیگر نیازی نیست تا شما برنامه‌ها و کار‌های روزمره خود را کنسل کنید تا برای شارژ کولر و دیگر خدمات آن به تعمیرگاه مراجعه نمایید. انجام خدمات مربوط به شارژ کولر خودرو مزیت‌های بسیاری دارد که صرفه‌جویی در هزینه و صرفه‌جویی در وقت از مهمترین آنها محسوب می‌شود.

شارژ کولر ماشین

شارژ کولر خودرو شامل خدمات بسیاری از جمله گرفتن نشتی گاز، شارژ گاز کولر، میزان و تنظیم کردن فشار گاز، تصحیح کردن عملکرد کلاچ کمپرسور و انجام تنظیمات مربوط می‌شود. در صورتی‌که خودرو شما به تمامی‌ این خدمات نیاز دارد، می‌توانید به صورت آنلاین و حتی از طریق تماس تلفنی با تیم‌های متخصص ارتباط برقرار کنید تا آنها راهنمایی‌های لازم از نظر هزینه و وقت مناسب را به شما توضیح دهند.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

زمان مناسب شارژ کولر ماشین

زمانی که با روشن کردن کولر ماشین خود، به جای باد خنک و سرد با باد گرم روبرو شدید، بیانگر‌ این است که زمان مناسب برای شارژ مجدد گاز کولر خودرو مورد نظر فرارسیده است. به صورت میانگین می‌توان گفت که سیستم گرمایش و سرمایش خودرو شما می‌بایست 1 الی 2 سال یکبار به صورت کامل شارژ گاز شود و یا مورد سرویس کامل قرار گیرد.

در صورتی‌که بسیاری از ماشین‌ها این قابلیت را داشته تا حدود 5 سال کامل بدون نیاز به شارژ دوباره کولر ماشین و همچنین تهویه مطبوع، به درستی به فعالیت خود ادامه دهند. توجه داشته باشید که عالی‌ترین‌ اتومبیل‌ها نیز به صورت متوسط حدود 10 درصد از گاز موجود در سیستم‌های تهویه مطبوع خود را به طور سالانه مصرف می‌کنند و از‌این‌رو به شارژ مجدد گاز نیاز دارند. سیستم‌های تهویه مطبوع‌ اتومبیل شما می‌بایست همانند موتور و کارکرد کلی ماشین به صورت مطلوب کار کنند. نکته مهم شارژ مجدد گاز کولر قبل از به‌ اتمام رسیدن کامل آن است.

شارژ کولر ماشین

از دیگر علائمی‌ که نشان‌دهنده زمان مناسب برای شارژ مجدد گاز کولر ماشین است، عدم سلامت سیستم گرمایش و سرمایش خودرو است. زمانی که شما اقدام به روشن کردن دستگاه کولر خود می‌کنید و همچنین در برخی مواقع پس از انجام سرویس‌های لازم، متوجه خواهید شد که باکتری‌ها از دریچه وارد شده  و سبب‌ ایجاد سردرد و حتی سرماخوردگی و آلرژی برای سرنشینان خودرو می‌شوند که به همین دلیل بهتر است گاز کولر ماشین را مرتب مورد بررسی قرار دهید.

سیستم تهویه خودرو، می‌تواند شرایطی را جهت پرورش و رشد قارچ‌ها فراهم کند و از‌ این‌رو نیاز است هر یک الی دو سال یکبار سرویس شود. به منظور شارژ مجدد بهتر است از گاز‌هایی استفاده کنید که هیچ خطری برای سلامت سرنشینان خودرو و همچنین محیط زیست به همراه نداشته باشد. به دلیل آنکه برخی از گاز‌ها از جمله گازهای مبرد، در زمان منتشر شدن، سبب آسیب‌های جدی به لایه ازن می‌شوند، نیاز است که مراحل شارژ دوباره توسط یک فرد متخصص که کاملا حرفه‌ای است، انجام شود و کولر را به درستی سرویس نماید.

خوب است بدانید که بسیاری از شرکت‌ها وظیفه دارند تا با توجه به قانون وضع شده، از گاز‌های مبردی که به کره زمین و گرم شدن آن آسیبی‌وارد نمی‌کند، استفاده نمایند. بسیاری از واحد‌های تهویه مطبوع مناسب که در ماشین به طور تاثیرگذاری فعالیت می‌کنند، علاوه‌بر خنک کردن داخل خودرو در فصل تابستان، تمامی‌ مشکلات بهداشتی و رطوبت داخل خودرو را به طور کامل از بین می‌برند. در نهایت شارژ مجدد گاز کولر ماشین از اهمیت بسیاری برخوردار است و نباید از آن غافل شد.

 

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ، تعمیرات مکانیک خودرو ،  تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر خدمات می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

قیمت شارژ گاز کولر ماشین

قیمت شارژ گاز کولر ماشین تحت تاثیر حالت‌ها و پارامتر‌های مختلفی قرار دارد که بر روی قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد. در برخی مواقع گاز کولر دچار نشتی می‌شود، گاهی میزان گاز کاهش یافته و در برخی مواقع نیزامکان خرابی‌ کمپرسور وجود دارد که قیمت تعمیر و انجام هر یک از‌این خدمات با یکدیگر متفاوت است. در صورتی‌که نشتی در کولر وجود نداشته باشد، هزینه شارژ گاز کولر خودرو کاهش می‌یابد. اما در صورتی‌که انواع نشتی‌های ریز وجود داشته باشد، قبل از شارژ کردن کولر، از یک روغن مخصوص جهت گرفتن منافذ استفاده می‌گردد که سبب افزایش هزینه پایانی می‌شود. بدون شک در صورت خرابی‌ قطعات و وجود نشتی‌های بزرگ، هزینه نهایی به صورت قابل توجهی افزایش می‌یابد.

شارژ کولر خودرو

علاوه‌بر‌این مقدار گازی که کولر ماشین به آن نیاز دارد، در هزینه پایانی تاثیر زیادی دارد. به هر اندازه میزان قدرت کولر ماشین بیشتر باشد، به حجم گاز بیشتری نیاز دارد و به طور طبیعی سبب افزایش هزینه می‌شود. شما به منظور آگاهی از قیمت شارژ گاز کولر ماشین خود می‌توانید از طریق سایت‌های معتبر که خدمات خود را به طور‌ اینترنتی ارائه می‌دهند، راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید و از قیمت نهایی مطلع شوید.

قیمت حدودی شارژ گاز کولر ماشین (در تاریخ ۱۴۰۱) در محل بین 240 تا 450 هزار تومان است. بدین صورت که در صورت‌ ایرانی بودن خودرو شما ؛ به اندازه هر 100 سی سی، حدود 70 هزار تومان، و در صورت خارجی بودن خودرو، به ازای هر 100 سی سی 100 هزار تومان است.علاوه‌بر‌ این هزینه نشتی‌گیری گاز کولر ماشین از 50 هزار تومان شروع شده و با در نظر گرفتن میزان نشتی افزایش خواهد یافت

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

بهترین نوع گاز کولر خودرو کدام است؟

گاز کولر خودرو‌ها با یکدیگر متفاوت است. هر ماشینی با توجه به کمپرسور کولر خود باید از یک گاز مشخصی استفاده کند و اصلا نباید بدون علت نسبت به تعویض آن اقدام کرد. رایج‌ترین گاز‌هایی که در خودرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، شامل R22، R134a و R12 هستند.در صورتی‌که از گاز غیراستاندارد و نامناسب استفاده شود، سیستم و همچنین کمپرسور خودرو شما خشک شده و دچار آسیب‌های جدی می‌شود. افرادی که در‌ این زمینه از مهارت و تخصص لازم برخوردار هستند، می‌دانند که کدام گاز برای کدام خودرو مناسب بوده و هرگز آن را تغییر نمی‌دهند.

شارژ کولر خودرو

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

مراحل شارژ گاز کولر ماشین چیست؟

 • اولین مرحله شامل خریداری وسایل مورد نیاز شامل یک کیت کامل مانند کپسول، شیلنگ و گیج تهویه مطبوع خودرو است. البته شما می‌توانید هیچ کدام‌ این وسایل را تهیه نکرده و نزد یک فرد متخصص مراجعه کنید. در زمان خرید وسایل ذکر شده، نسبت به آنکه روی تمامی‌ وسایل نوع گاز کولر خودرو شما وجود دارد، مطمئن شوید، که البته اکثر ماشین‌ها از نوع R134a استفاده می‌نمایند.
  کیت تهویه مطبوع مجموعه‌ای از یک کپسول مبرد و یک شیلنگ است که گیج جهت اندازه‌گیری مقدار گاز تزریق شده استفاده می‌شود. در اصل گیج بیان کننده آن است که در چه زمانی مقدار صحیح مبرد در ماشین دارید که کم بودن میزان آن سبب عدم کارکرد کولر می‌شود و همچنین زیاد بودن آن نیز سبب‌ ایجاد خرابی‌ و مشکلات جدی در سیستم می‌گردد.
 • در‌این مرحله باید خودرو را روشن کنید و AC کولر را تا آخر بچرخانید. به منظور شارژ کردن کامل کولر ماشین، می‌بایست خطوط کولر تا انتها باز باشد تا مبرد سریع و راحت به تمامی‌ قسمت‌های مربوطه برود و پر کند. در صورتی‌که خودرو شما از کنترل‌های مجزا برای کولر عقب خودرو برخوردار است، حتما تمامی‌ آنها را مانند حالت قبل روشن نمایید.
 • در سومین مرحله باید نسبت به پیدا کردن لوله کم فشار اقدام کرده و سپس شیلنگ را به آن وصل کنید. سیستم دارای دو لوله کم فشار و پرفشار است که جهت‌ایمنی، شیلنگ مورد نظر به لوله کم فشار متصل خواهد شد. همچنین سری و مکانی که شیلنگ به آن وصل می‌شود، به نحوی طراحی و ساخته شده است که نمی‌توان آن را به لوله پرفشار وصل کرد.

شارژ کولر ماشین

 • در مرحله چهارم برای شارژ شدن سیستم باید شیر را باز کنید. زمانی که شما شیر را باز می‌کنید،‌ این امکان را فراهم کرده‌اید تا مبرد به کولر ماشین وارد شود. پر شدن سیستم کولر خودرو و کارکرد صحیح آن با علائمی‌ همراه است که از مهمترین آنها می‌توان به درگیر شدن کمپرسور و کارکرد سریع‌تر موتور در زمان پر شدن کولر، روشن شدن فن موتور و… اشاره کرد. در صورتی‌که هیچ یک از موارد ذکر شده‌ اتفاق نیفتاد، بدانید که کمپرسور خودرو دچار آسیب شده و کارایی خود را از دست داده است و می‌بایست توسط متخصص چک و مورد بررسی قرار بگیرد. گیج قرار گرفته بر روی کپسول دارای سه نقطه سبز، زرد و قرمز است که سبز نشان دهنده منطقه امن و مطمئن آن بوده و حدود 40psj آخر آن است و بدین معنی که سیستم پر است. در‌این شرایط می‌بایست شیر را بسته و شیلنگ را خارج نمایید و بیشتر از‌این مقدار، نسبت به شارژ کولر اقدام نکنید.
 • در مرحله آخر شما باید خنکی خودرو را تست کنید؛ در‌این مرحله شما باید سوار ماشین شده و در جلوی کولر بنشینید که آیا هوای سرد از دریچه‌ها خالی می‌شود یا خیر. در صورت خارج شدن هوای سرد، تمامی‌مراحل به طور کامل و صحیح انجام شده‌اند و از سالم بودن تمامی‌ اجزا و حتی کولر ماشین مطمئن باشید. در صورتی‌که تنها برای یک مدت کوتاه، باد خنک را احساس کردید و سپس متوجه باد گرم شده و یا جریان هوا به صورت کامل متوقف شد، حتما در اسرع وقت به یک متخصص در‌ این حوزه، مراجعه نمایید تا به بررسی تمامی‌اجزای سیستم تهویه مطبوع خودرو شما بپردازد و مشکل را رفع کند.
خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

خدمات گاز کولر خودرو خود را به چه کسی بسپاریم؟

از آنجایی که گاز موجود در کولر سمی‌بوده و ممکن است که فشار زیاد آن سبب آسیب به لوله‌های کولر شود، می‌بایست که انجام تمامی‌خدمات آن را به یک کارشناس و متخصص ماهر بسپارید تا فرد متخصص با استفاده از دستگاه‌های جدید و ابزار‌های لازم به طور کاملا‌ ایمن، اقدامات لازم را انجام دهد و خودتان از انجام هر گونه اقدامی‌جدا خودداری نمایید.

شارژ کولر خودرو

نظرات مشتریان

مقالات مرتبط