کارشناسی خودرو در محل

به آسانی به صدها تعمیرکار جهت کارشناسی خودرو و قیمت کارشناسی خودرو از طریق اپلیکیشن رخش در منطقه خود دسترسی داشته باشید .قیمت و کیفیت خدمات آن ها را مقایسه کنید .آنلاین وقت رزرو کنید و تعمیرات خود را به آن ها بسپارید.

تعمیرکار فعال در اپلیکیشن : 116 نفر

قیمت و کیفیت تعمیرکاران ما را مقایسه کنید و مناسب ترین انتخاب را داشته باشید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

  • نصب اپلکیشن رخش

    به آسانی و با چند کلیک اپلیکیشن رخش را رایگان نصب کنید

  • انتخاب تعمیرگاه

    در اپلیکیشن رخش به صد ها تعمیرگاه دسترسی داشته باشید و قیمت و کیفیت آنها را مقایسه کنید

  • رزو آنلاین نوبت تعمیر

    آنلاین نوبت تعمیر از تعمیرگاه مدنظر خود رزرو کنید

نصب رایگان اپلیکیشن رخش

1032 کاربر فعال

اپلیکیشن نوبت دهی تعمیرگاه

کارشناسی قیمت خودرو

در بررسی های مربوطه کارشناسی خودرو توسط کارشناس ، تمامی قسمت های خودرو حدود 400 بخش ، مورد بررسی قرار می گیرد تا کارشناس خودرو بتواند گزارش رسمی و برگه ضمانت کتبی را صادر کند . از اقدامات مهم در کارشناسی خودرو ، بررسی رنگ و بدنه ، بررسی فنی و موتوری ، کارکرد کیلومتر ، تست رانندگی ، مشاوره حقوقی و تنظیم قولنامه ، تست دیاگ و… می باشد که به صورت کامل و دقیق صورت می گیرد.

به بررسی کامل و دقیق صفر تا صد خودرو که شامل بدنه، قسمت‌های فنی و موتور بوده و جهت مشخص نمودن میزان سلامت خودرو و ارزش اصلی و واقعی آن انجام می‌شود، کارشناسی خودرو گفته می‌شود.اغلب کسانی که قصد خرید خودرو دست دوم و حتی صفر دارند، از کارشناسی دقیق و تخصصی به منظور اطمینان از سالم بودن خودرو استفاده می‌نمایند. همچنین خوب است بدانید که کارشناسی خودرو با معاینه فنی تفاوت داشته و تنها باید توسط فرد کارشناس که با تمامی قسمت‌های خودرو آشنایی کامل دارد، انجام شود.

کارشناسی خودرو در محل

در اصل، کارشناسی خودرو قیمت و ارزش واقعی آن را مشخص می‌کند و فرد متخصص با بخش‌های مختلف خودرو از جمله گیربکس، رنگ و بدنه و بخش‌های فنی و جلوبندی آشنایی دارد.بسیاری از افراد با این سوال که شرایط و قوانین کارشناسی خودرو به چه صورت است؟ مواجه می‌شوند که در پاسخ می‌توان گفت که تمامی مراحل آن در مکان مخصوص و توسط فرد متخصص با در نظر گرفتن قوانین مربوطه انجام می‌شود. مراحل کارشناسی خودرو شامل کارشناسی رنگ خودرو، شاسی و ستون‌ها، بررسی کردن تمامی قطعات بدنه خودرو از جهت تعویض شدن، کارشناسی موتور، گیربکس، دیاگ و غیره است.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

چرا کارشناسی قیمت خودرو مهم است؟

دلیل اصلی مهم بودن کارشناسی خودرو، مشخص شدن ارزش واقعی و میزان سلامت خودرو جهت خرید و فروش است و از این‌رو می‌توان گفت که افراد تنها در زمان معامله خودرو خود نسبت به کارشناسی آن اقدام می‌کنند.همچنین فرستادن متخصص مربوطه به مکان جهت کارشناسی خودرو و یا بردن خودرو به محل مشخص شده جهت کارشناسی قسمت‌های مختلف آن دارای مراحل و فرایند‌های پیچیده‌ای است.از مهمترین و اساسی‌ترین مرحله کارشناسی رنگ بدنه خودرو است که در این مرحله می‌بایست هر نوع زدگی، فرورفتگی، رنگ رفتگی و… مورد بررسی قرار بگیرد؛ زیرا این موارد از اهمیت بالایی در زیبایی ظاهری خودرو برخوردار بوده و در اصل در مشخص شدن قیمت اصلی خودرو نیز بسیار تاثیر گذار است.

از دیگر دلایل اهمیت کارشناسی خودرو، مشخص شدن میزان سلامت فنی ماشین است که کارشناسی این قسمت می‌بایست توسط فرد متخصص و باتجربه از جمله مکانیک‌های مسلط در این حوزه انجام شود تا به صورت کلی تمامی قسمت‌های خودرو از جمله موتور، گیربکس، جلوبندی، کیلومتر واقعی خودرو، دیاگ و تعلیق کارشناسی شده و مورد تست قرار بگیرد.مهم بودن کارشناسی خودرو‌ها برای تمامی افراد از جمله ایرانیان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به صورت کلی می‌توان گفت که وضعیت کلی بدنه خودرو از نظر رنگ و سالم بودن از میزان کارکرد آن مهم‌تر است.

 کارشناسی قیمت خودرو

در سال‌های اخیر بسیاری از افراد به دنبال خرید خودروهای بدون رنگ، بدون فرورفتگی و خط و خش هستند که این عامل باعث شده تا کسانی که دارای خودرو‌های ناسالم هستند، با کمک صافکار خط و خش‌های خودرو خود را بدون نیاز به رنگ کاری دوباره از بین ببرند.بخش‌های مورد بررسی خودرو در کارشناسی شامل چه مواردی می‌شود؟ این یکی دیگر از سؤالات مهم برای افراد است که در پاسخ می‌توان گفت تمامی بخش‌های خودرو از قسمت فنی، رنگ، بدنه، جلوبندی و… به صورت کامل در کارشناسی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

همانطور که در قسمت قبل ذکر شد از مهمترین بخش‌های مورد بررسی در کارشناسی خودرو، قسمت بدنه به دلیل بررسی موارد مختلف از جمله هر نوع تغییر شکل، خوردگی و تورفتگی و… است. همچنین شاسی و ستون‌های خودرو نیز شامل این مرحله می‌شود که در مشخص شدن نرخ اصلی و دقیق خودرو تاثیر بسیار مهمی دارد.بخش بعدی، کارشناسی فنی بوده که بررسی و وارد شدن به این قسمت نیازمند تسلط و تجربه کافی در حوزه مکانیکی خودرو و آشنایی لازم با تمامی قطعات در بخش موتور خودرو است.

همچنین خوب است بدانید که در سال‌های اخیر خرید خودروهای دست دوم و کارکرده به دلیل افزایش قیمت خودرو رواج قابل توجهی داشته، باعث شده است تا قبل از خرید و فروش خودرو‌های کارکرده حتما خودرو‌‌ها به صورت دقیق مورد کارشناسی و بررسی قرار بگیرند تا افراد بدون ضرر و با اطمینان نسبت به خرید و فروش این محصول اقدام نمایند.همچنین ممکن است فردی قصد خرید خودرویی را داشته باشد که از نظر ظاهری کاملا سالم، تمیز و مناسب بوده در صورتی که از لحاظ فنی ایراد‌‌های بسیار زیادی دارد و این از دید فرد پنهان است و با انجام کارشناسی با بخش‌های فنی خودرو نیز آشنا می‌شود.

رخش دیتا اولین وب اپلیکیشن تخصصی تعمیرات و نگهداری خودرو دارای ویژگی های اعلام زمان سرویس دوره ای خودرو ، کارشناسی خودرو ، جستجو تعمیرگاه ، رزرو آنلاین تعمیرگاه خودرو برای انواع خدمات ، تعمیرات مکانیک خودرو ،  تعمیرات برق خودرو ، تعویض روغنی و آپاراتی ، صافکاری و نقاشی خودرو ، تعمیرات موتور خودرو ، تعمیرات جلوبندی خودرو ، تعمیرات سرسیلندر خودرو ، تعمیرات گیربکس خودرو ، شارژ کولر خودرو ، تعمیرات ضبط خودرو ، تعمیرات لنت خودرو ، پنچرگیری و آپاراتی خودرو ، تعمیرات ایسیو خودرو ، تعمیرات باتری خودرو ، تست دیاگ خودرو و سایر خدمات می باشد.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

هزینه کارشناسی قیمت خودرو چقدر است؟

خوب است بدانید که با توجه به خودرو‌های کارکرده و حتی خودرو‌های صفر، می‌بایست یک تفاوت خاصی برای کارشناسی آن در نظر داشته باشید. بدین صورت که با استفاده از نوسانات خاصی که در بازار وجود دارد، هزینه کارشناسی خود دارای یک قیمت ثابت نبوده و در هر دوره‌ای قیمت آن نسبت به ماه و سال قبل تغییر می‌کند.البته هزینه کارشناسی قیمت خودرو‌‌ها نیز با توجه به مدل‌های مختلف آن و همچنین با توجه به ارزش واقعی خودرو مشخص و تعیین می‌شود. هزینه کارشناسی ماشین‌هایی که در داخل کشور تولید و ساخته شده‌اند به عوامل بسیاری از جمله برند خودرو، تمامی آپشن‌های مخصوص خودرو، قیمت و همچنین میزان منحصر بفرد و خاص بودن آن بستگی دارد.

کارشناسی خودرو در محل

خوب است بدانید که اکثر خودرو‌هایی که داخل کشور ایران تولید و ساخته می‌شوند، به علت‌عدم برخورداری از تکنولوژی پیشرفته به آسانی و در کمترین زمان ممکن مورد کارشناسی قرار گرفته و از این رو می‌توان گفت که هزینه کارشناسی خودروهای ساخت داخل نسبت به سایر اتومبیل‌های خارجی که از قیمت بسیار زیادی برخوردار هستند، بسیار کمتر است.هزینه دقیق کارشناسی خودرو‌های خارجی نیز به عواملی از قبیل برند خودرو، سال ساخت و آپشن‌های نصب شده بر روی آن بستگی دارد. فرد کارشناسی که در حوزه کارشناسی ماشین‌های خارجی فعالیت دارد، می‌بایست از مهارت، تجربه و دانش بسیار زیاد برخوردار باشد.

همانطور که گفته شد، هزینه کارشناسی قیمت خودرو‌های گوناگون با یکدیگر متفاوت است. در‌واقع خوب است بدانید که هزینه کارشناسی اتومبیل‌ها با توجه به ارزش واقعی خودرو مشخص می‌شود که ارزش اصلی هر اتومبیل نیز بر اساس قیمت روز بوده و از این‌رو هزینه کارشناسی نیز بر اساس قیمت روز محاسبه می‌شود.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

مراحل کارشناسی قیمت خودرو

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که قصد خرید خودرو دست دوم و یا فروش خودرو خود را دارید، حتما می‌دانید که در این مسیر با چالش‌های بسیاری روبرو خواهید شد و از این رو باید بسیار هوشیار و آگاه بوده تا با اطمینان کامل نسبت به خرید و فروش خودرو اقدام نمایید.امروزه فرایند‌های به نام کارشناسی خودرو وجود دارد که شامل مراحل بسیاری بوده و ما در این مطلب قصد داریم شما را با این مراحل آشنا نماییم پس تا انتها ما را همراهی کنید. امروزه به منظور کارشناسی خودرو دو مرحله وجود دارد که یکی از آن‌ها کارشناسی خودرو در محل است که موارد بسیاری از جمله بررسی دقیق بدنه خودرو، مشخص شدن ارزش اصلی خودرو، بررسی کردن دقیق کیفیت رانندگی، ارزیابی دقیق تجهیزات جانبی خودرو و بررسی کردن دقیق فنی و موتور خودرو مورد توجه و ارزیابی کارشناس قرار می‌گیرد.

کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو دارای مراحل مختلفی است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به: کارشناسی رنگ و بدنه خودرو، کارشناسی بخش‌های فنی، موتور و گیربکس خودرو، تست رانندگی، تست آپشن و تمامی تجهیزات جانبی و در نهایت ارائه برگه گزارش نهایی اشاره کرد.کارشناسی رنگ و بدنه خودرو خود شامل موارد مختلفی است. کارشناسی کردن شاسی و ستون ها، سقف و بررسی نمودن چپی نبودن خودرو، بررسی کردن تمامی سوابق تصادف و خوردگی‌های بدنه، کارشناسی اصالت‌شناسی و اتاق و موتور خودرو و همچنین بررسی قسمت‌های زیرین خودرو که احتمال دارد مورد ضربه قرار گرفته باشد از مهمترین موارد در کارشناسی رنگ و بدنه خودرو است.

انجام کارشناسی خودرو در محل یکی از مراحل انجام کارشناسی است. بدین صورت که فرد به وب سایت‌های مشخص شده‌ای که در این حوزه فعالیت دارند، مراجعه می‌کند و سپس تمامی اطلاعات را به صورت کامل ثبت و خدمات مربوطه را دریافت می‌نماید. همچنین می‌توان با تماس تلفنی و ارتباط با کارشناس مشکل خود را برطرف نماید.

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو

کارشناسی خودرو در محل را به چه کسی بسپاریم؟

با توجه به مطالب و نکته‌های ذکر شده در قسمت‌های قبل می‌توان نتیجه گرفت که هر فردی نمی‌تواند به صورت دقیق و کامل به کارشناسی خودرو در محل بپردازد و تمامی ایرادات آن را مشخص نماید که از این رو می‌بایست به منظور بررسی کردن دقیق و هر چه بهتر از یک کارشناس متبحر و باتجربه کافی در این حوزه کمک گرفت.مراجعه به یک کارشناس با دانش و علم کافی در این حوزه باعث می‌شود تا فرصت‌های بسیار خوبی برای خرید خودرو‌های مختلف برای شما فراهم شود.

دریافت نوبت کارشناسی خودرو به چه صورت است؟ از جمله سوالات متداول افرادی که قصد کارشناسی خودرو در محل خود را دارند چگونه دریافت کردن نوبت کارشناسی است که به این منظور می‌توان از طریق برخی سایت‌های فعال و همچنین پلتفرم‌های اجتماعی به آسانی به صورت آنلاین و غیر‌حضوری نوبت خود را ثبت نمایید و در تاریخ و ساعت مشخص شده به مکان مربوطه مراجعه نمایید.

کارشناسی خودرو در محل

علاوه‌بر این در شهر‌های کوچک می‌توان از روز قبل به محل مورد‌نظر رفته و در همان روز کارشناسی خودرو در محل را انجام داد و یا برای روز‌های بعد نوبت دریافت کرد. در زمان دریافت نوبت شما باید نوع کارشناسی خودرو خود را مشخص نمایید. برای مثال برخی از افراد به دنبال کارشناسی بدنه و رنگ خودرو و برخی دیگر به دنبال کارشناسی فنی خودرو خود هستند که هزینه و مدت زمان لازم برای کارشناسی هر یک از این بخش‌ها با یکدیگر متفاوت است.

همچنین از دیگر سوالات متداول در در زمان دریافت نوبت این است که آیا کارشناسی فنی، موتور و گیربکس به صورت مجزا از سایر بخش‌ها وجود دارد؟ که در پاسخ باید گفت بله امکان کارشناسی هر یک از این بخش‌ها نیز توسط فرد کارشناس انجام می‌شود

کارشناسی خودرو در محل

نکات مهم قبل از فرآیند کارشناسی خودرو در محل

انواع و مراحل کارشناسی خودرو

چرا باید از کارشناسی خودرو در محل استفاده کنیم؟

سرویس کارشناسی خودرو در محل

کارشناسی خودرو در تهران

کارشناسی خودرو آنلاین

کارشناسی رنگ خودرو در محل

 هزینه کارشناسی خودرو در محل

هزینه کارشناسی سیار خودرو

 

خدمات نگهداری و تعمیرات خودرو
نظرات مشتریان
مقالات مرتبط

تعمیرات خودرو لوکس

تعمیرات خودرو لوکس شامل تعمیرات خودروهایی با برندهای معروف و لوکس مانند بی‌ام‌و، مرسدس بنز، آئودی و غیره می‌شود. این...

ادامه مطلب